Lodaer Img

Agata Wiczkowska

Doświadczenie zawodowe

Na papierach, które trzyma w przysłowiowej „szufladzie” mgr położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa rodzinnego, IBCLC – międzynarodowa konsultantka laktacyjna, edukatorka do spraw laktacji, certyfikowana doradczyni noszenia w chustach i nosidłach miękkich AND.

W codziennej pracy towarzyszy wchodzącym w rolę Mamy – kobietom – w ich pierwszych wspólnych chwilach z nowo narodzonym Dzieckiem, w oddziale położniczym jednego z katowickich szpitali pełniąc tam funkcję położnej laktacyjnej. Prowadzi zajęcia w szkole rodzenia o karmieniu naturalnym.

W pracy z mamą i dzieckiem hołduje zasadzie: każdemu wedle jego indywidualnych potrzeb, na miarę posiadanych zasobów. A każdy trafiający do mnie duet czy tercet jest niepowtarzalny i niezmiennie uczy ją na nowo o relacji, komunikacji i tym jak cenne jest karmienie własnego dziecka piersią lub własnym mlekiem. Być, towarzyszyć, wspierać i rozwiązywać wspólnie problemy, jakie wikłają akt karmienia i proces laktacji od początku jej pracy zawodowej pozwalają z niegasnącą satysfakcją pracować i rozwijać się jej jako profesjonalistce.

Prywatnie jest Mamą całkiem już wyrośniętej (udanie wykarmionej piersią) dwójki chłopców, żoną swojego męża, czytelniczką weebtoon – ów, raczkującą hodowczynią roślin doniczkowych. Czasem piecze chleb.

    Zaproponuj termin wizyty